Vybavení na cesty rozložené před tím, než se uloží do batohu.

Vybavení na cesty tvoří základ spokojeného cestování

Vybavení na cesty by neměl podceňovat žádný cestovatel. Ať už se rádi touláte po horách, procházíte nedotčenou přírodou nebo směřujete s kamarády na několik dnů k vodě či do exotické destinace. Určitě se Vám hodí pár tipů, co si vzít s sebou.

Začněte cestovním zavazadlem

Cestovní zavazadlo představuje základ vybavení. Pokud zrovna nevyužijete cestování letadlem a nejedete do hotelu s vidinou celodenního povalování na pláži, neosloví Vás kufr, nýbrž cestovní batoh nebo krosna. Velikost by měla být zvolena podle toho, na jak dlouho vyrážíte, kde budete nocovat a tím pádem, co všechno potřebujete mít při sobě.

Základní vybavení

Obecné vybavení na cesty je poměrně zřejmé. Vezměte si láhev na pití, lékárničku, osobní doklady, hygienické potřeby a nezbytné oblečení. Při trávení času v přírodě je zapotřebí nepromokavá bunda, fleecová mikina, termo triko podle ročního období, kalhoty, klasická trika, mikina, ponožky a boty. Ty volte dle konkrétního terénu.

Pokud se chystáte na kempování a pobyt v přírodě, Vaše výbava by měla být daleko bohatší.

  • Stan
  • Nafukovací karimatka a spacák
  • Cestovní vařič, příbor a skládací nádobí

Novodobému cestování se nevyhýbají ani moderní hračky. Součástí vašeho vybavení tak může být mobilní telefon, fotoaparát, notebook, nabíječky a nezbytná powerbanka.

Nepodceňujte detaily svého vybavení

Výše uvedený seznam se pochopitelně může rozrůstat podle charakteru každé cesty a individuálních potřeb kohokoliv z Vás. Na závěr si dovolíme uvést ještě několik poznámek k cestovnímu vybavení, které Vás možná osloví.

Vhod přijde kupříkladu rychleschnoucí ručník, skládací zubní kartáček šetřící místo, menší láhve na odlišné tekutiny, repelent, voděodolný sáček na dokumenty a peníze, nůž a svítilna. To je výčet dalších věcí, s nimiž se na cestách můžete cítit ještě více vybaveni a nezávislí na všem ostatním. Když se Vaše cestovní výbava nebude rozšiřovat o žádné velké zbytečnosti, můžete být schopni sbalit své zavazadlo do 7 až 15 kilogramů, což je při toulkách přírodou adekvátní váha.